Dla dzieci w Kościelisku

(9)
1.2 km od centrum

Spotkanie ze wspaniałymi psinami i przejażdżka po malowniczych tatrzańskich szlakach. W okolicach Kościeliska do wyboru są trasy liczące od 2 do ok. 30 km. Pobawić się w maszera można zarówno latem, jak i zimą. Wyprawa psimi zaprzęgami nieźle sprawdza się jako element imprezy integracyjnej. Z kolei dogtrekking zachęca do przesuwania granic swoich możliwości.

0.4 km od centrum

Coś więcej niż punkt informacyjny dla poszukujących atrakcji turystów. Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku jest również małym ośrodkiem kultury i sportu. W salach konferencyjnych regularnie organizowane są wystawy artystyczne, prezentacje i spotkania z lokalnymi twórcami. Z kolei w siłowni i małpim gaju dla dzieci zawsze można spędzić czas aktywnie.

4.3 km od centrum

Interesująca alternatywa dla spacerów i wypraw na rowerze - zwłaszcza dla tych, którym szybko zaczyna doskwierać zmęczenie w nogach. Segway’e są komfortowe, całkiem proste w obsłudze i bardzo stabilne - można to nawet sprawdzić na specjalnych torach. Prędkość maksymalną pojazdów da się wyregulować - do poziomu w granicach 20 kilometrów na godzinę.

5.0 km od centrum

Tutaj świat dosłownie stoi na głowie. Dach domu dotyka ziemi, fundamenty pną się ku niebu, meble wiszą u góry na podłodze, a goście spacerują tam, gdzie powinien być sufit… Jakby tego było mało, cała konstrukcja jest lekko przechylona. Błędnik może zwariować. Wejście do domu do góry nogami zapewnia niepowtarzalne, oderwane od szarej rzeczywistości przeżycia.

2.1 km od centrum

Nieco zapomniane i zapuszczone zakątki w malowniczych górach, towarzystwo najlepszych przyjaciół, adrenalina buzująca w żyłach, a pod siedzeniem warczący ze zniecierpliwienia silnik. Tak pokrótce wyglądają porządnie zorganizowane wycieczki na quadach. Rajdy mocnymi, świetnie prowadzącymi się terenówkami to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

2.1 km od centrum

Ośrodek zajmujący się organizacją profesjonalnych, zimowych wycieczek po tatrzańskich terenach na pokładach nowoczesnych maszyn. Wyprawę komfortowymi, dynamicznymi i bezpiecznymi skuterami można uzupełnić m.in. o ognisko, pieszy wypad na rakietach śnieżnych, wizytę na słowackich basenach termalnych, specjalny filmik i wiele innych, dodatkowych atrakcji.

4.2 km od centrum

Centrum tradycyjnego handlu w Zakopanem. Największy bazar w stolicy polskich Tatr jest wypełniony po brzegi regionalnymi wyrobami, przygotowywanymi zgodnie z wielopokoleniowymi zwyczajami. Można tu kupić oscypki, sery, miody, konfitury, soki, góralską odzież, ozdoby, zabawki i wiele, wiele innych rzeczy. Niestety nawet tu trafiają się tandeta i podróbki.

2.4 km od centrum

Dwuosobowa kolejka krzesełkowa, będąca pozostałością po ambitnym projekcie narciarskim. Aktualnie stoków na Butorowym Wierchu brak, za to turyści w ciepłe miesiące mogą cieszyć się wspaniałymi widokami i przyjemną przejażdżką - w górę lub w dół. Trasa kolejki ma ponad 1600 m długości, obsługuje 880 os./h w jedną stronę i pozwala pokonać 272 m różnicy poziomów.

2.6 km od centrum

Prawdopodobnie najpopularniejszy sposób, odpowiednio latem i zimą, by tatrzańskie tereny oraz polno-leśne dróżki i szlaki przemierzać w sposób dynamiczny. Rzecz jasna tylko tam, gdzie jest to dozwolone, o co już dbają profesjonalni “przewodnicy” takich ekstremalnych wypraw. O ogromną dawkę adrenaliny można być spokojnym także dzięki imponującemu parkowi maszyn.