Święto Lasu na Siwej Polanie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Święto Lasu na Siwej Polanie - dla jednych wyjątkowo toporna impreza, dla innych atrakcje sypią się "jak wióry przy wycince". Gwóźdź programu to oczywiście zawody drwali – rąbać i ciąć drzewo łatwo nie jest, ważna jest nie tylko czysta siła fizyczna, ale też umiejętności techniczne. W przypadku konkurencji zespołowych istotne jest zgranie partnerów – jak w innych sportach drużynowych. Do rąbanki mogą przyłączać się również turyści.

Poza rywalizacją drwali, w trakcie Święta Lasu atrakcją są występy ludowych tancerzy, kapel, zespołów i artystów muzycznych. Do tego konkurs na najpiękniejszego prawdziwka i dobra zabawa przy ognisku.

Święto Lasu organizują wspólnie Wspólnota Leśna Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie, Tatrzański Park Narodowy, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku oraz Nadleśnictwo Nowy Targ. Impreza odbywa się u wejścia do Doliny Chochołowskiej w połowie sierpnia w ramach Tatrzańskich Wici.

Mini przewodnik

Tradycyjna ludowa zabawa - przez niektórych oceniana jako obciachowa, dla innych będzie przykładem regionalnego kolorytu i folkloru. Sierpniowe “Święto Lasu na Siwej Polanie” to wielkie ognisko, występy lokalnych artystów oraz kilka tematycznych konkursów. Gwóźdź programu to zawody drwali, w najróżniejszej formie. Impreza stanowi część Tatrzańskich Wici.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja