Sucha Przełęcz

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przełęcz polsko-słowacka pomiędzy Kasprowym Wierchem a kończącym w kierunku wschodnim pasmo Tatr Zachodnich szczytem Beskid (2012 m n.p.m.). Sucha Przełęcz jest dość płaska i rozciąga się na pewnym obszarze, co gwarantuje ciekawe panoramy na góry i doliny.

Z tego punktu odchodzi łącznie 5 nitek oznakowanych szlaków turystycznych – na Kasprowy, czerwone wzdłuż głównego grzbietu Tatr oraz żółte prowadzące do dolin: Cichej na Słowacji oraz Gąsienicowej w Polsce. Sucha Przełęcz leży na wysokości 1950 m n.p.m.

Ze względu na bliskość (jakieś 150-200 metrów) górnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch, nie ma co liczyć na wartościowe okazy flory – w okolicy wędruje bardzo wielu turystów, więc wszelka roślinność inna niż odporne trawy jest zadeptywana.

Mini przewodnik

Leży na granicy państwowej, pomiędzy krańcowym dla Tatr Zachodnich Beskidem a słynnym Kasprowym Wierchem. Z powodu nieprzebranych mas turystów, chodzących przez 5 tutejszych szlaków, na Suchej Przełęczy nie uświadczy się żadnych unikatowych gatunków roślin. Za to rozpościerają się stąd niepowtarzalne panoramy na tatrzańskie i podhalańskie krajobrazy.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja