Smocza Jama

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Smocza Jama to kręta i ciemna jaskinia w Dolinie Kościeliskiej, w dolnej części Wąwozu Kraków, udostępniona dla turystów. Jej długość – w zależności od źródeł – to 36-44 metry. Różnica poziomów między wejściem (jej zwiedzanie jest jednokierunkowe) a wyjściem wynosi według ostatnich pomiarów nieco ponad 18 metrów.

Smocza Jama ma charakter przechodzącego przez skałę na wylot stromego korytarza. Przejście przez tunel jest praktycznie niemożliwe bez sztucznego źródła światła, więc na szlaku wytyczono alternatywną ścieżkę, pozwalającą ominąć Smoczą Jamę. Dojście, sama jaskinia jak i „obejście” posiadają zabezpieczenie w postaci łańcuchów. Zimą wnętrze jaskini pokrywa się lodem, co czyni jej pokonanie jeszcze większym wyzwaniem.

Smocza Jama stanowi atrakcję turystyczną już od XIX wieku. Jako pierwszy opisał ją tatrzański przewodnik Karl Kolbenheyer w 1876 roku.

Mini przewodnik

Krótka jaskinia w Wąwozie Kraków, licząca ok. 40 metrów długości. Smoczą Jamę odkrył dla turystyki w 1876r. tatrzański przewodnik Karl Kolbenheyer. Grota jest stosunkowo trudna do pokonania. Żółty szlak prowadzący przez nią jest jednokierunkowy, różnica poziomów na tym odcinku to aż 18m - trzeba używać łańcuchów, a i bez własnego źródła światła się nie obędzie.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja