Magia Kościeliska i andrzejek da niezapomniany weekend w górach

Krótki wyjazd w góry to zawsze dobry pomysł, kiedy trzeba złapać trochę oddechu i odpocząć od codziennego kieratu. Tym lepiej, jeśli przy okazji można się nieco rozerwać i zabawić. Tak jak chociażby na andrzejkach, które pod Tatrami z pewnością będą wyjątkowo barwne i interesujące - nie ma to jak kolorowy, góralski folklor. Jeśli ktoś poważnie zastanawia się nad takim wyjazdem na weekend pod koniec listopada, niech sprawdzi turystyczne oferty z Kościeliska na rzeczoną okoliczność.

Prawdopodobnie najlepsze będą andrzejkowe pakiety specjalne, jakie potencjalnym klientom proponują obiekty noclegowe i ośrodki wypoczynkowe wszelkich typów, standardów czy kategorii. W taki sposób nie tylko rezerwuje się miejsce pobytu, zazwyczaj w cenie zawarta jest mniej lub bardziej tradycyjna impreza. Przecież być na andrzejkach w Kościelisku i nie wybrać się na jakąś góralską zabawę (z kilkoma wróżbami na przyszłość jako obowiązkowym punktem programu) po prostu niepodobna. Naturalnie takie wydarzenia nie są organizowane koniecznie 29 listopada - czyli wigilię św. Andrzeja - tylko w najbliższy tej dacie weekend. Tak, żeby był czas na dojście do siebie bez zbytniego narażania się na nieprzyjemne konsekwencje.

Rzecz jasna andrzejki w górach to nie tylko huczna pod wieloma względami rozrywka i niewinne próby odkrycia tajemnic najbliższej przyszłości. Odwiedzając Kościelisko nawet na tych parę weekendowych dni dostaje się unikalną sposobność do tego, aby zaznać jedynego w swoim rodzaju relaksu w Tatrach. Nawet jeśli mało i krótko, to zawsze lepiej tyle niż nic, kiedy zostaje się w domu. Sposobów na przyjemny i efektywny wypoczynek kurort wraz z najbliższymi okolicami dają sporo - acz nikt nie ma na myśli wyłącznie komfortowych noclegów - i to pomimo faktu, że późny listopad to zdecydowanie nie jest sezon wysoki. Wędrówki po opustoszałych w porównaniu z latem górskich szlakach (wymagające odpowiednich przygotowań z powodu trudniejszych warunków),konne wycieczki po malowniczych terenach, dynamiczna jazda quadami bądź samochodami off-roadowymi…

A jeśli zima zaskoczy i przyjdzie wcześniej niż w kilku minionych latach, zrobi się jeszcze ciekawiej. Kościelisko to ceniony ośrodek biathlonu i narciarstwa biegowego, powoli odbudowujący świetną pozycję z dawnych czasów. Oczywiście w górskiej okolicy nie brakuje też stacji narciarskich o zróżnicowanym profilu. Przyda się tu wspomnieć, że najnowocześniejsze systemy naśnieżania spokojnie już pozwalają na rozpoczęcie sezonu narciarskiego na andrzejki. Pytanie tylko, czy już w tym listopadzie miejscowe ośrodki sportów zimowych będą dysponowały takimi high-endowymi rozwiązaniami. Jeśli nie - warto wybrać się do basenów termalnych, jakie ostatnimi czasy powstają pod Tatrami niczym grzyby rosnące po deszczu. Swoją drogą, w takich parkach wodnych dość często organizowane są andrzejkowe imprezy. Zabawa i relaks na najwyższym poziomie jednocześnie.

Pobyt w górach w Kościelisku daje całkiem spory wybór różnego typu atrakcji turystycznych. Z pewnością każdy znajdzie coś, co pozwoli mu w listopadowy (lub grudniowy) weekend odpocząć dokładnie tak, jak to lubi najbardziej. Dokładając do tego ogromny potencjał ludyczny andrzejek, z pewnością nie zaszkodzi skorzystać z dostępnych propozycji.

Dodano: 2017-11-16 11:03:00

Komentarze (1)
MaThek
16.11.2017 12:54

Nie wiem, czy gmina Kościelisko ma coś takiego w planach, ale jako bardzo kusząca perspektywa jawią mi się andrzejki na którejś z rozległych polan - ognisko, kuligi, psie zaprzęgi, góralska muzyka na żywo, tego rodzaju klimaty. Coś w rodzaju Święta Lasu czy Kumoterskiej Gońby. Byle tylko było choć trochę śniegu w górach na koniec listopada.

Dodaj komentarz