Słowackie Tatry

W usytuowanej 20 km od granicy Tatrzańskiej Kotlinie (Tatranská Kotlina) znajduje się największa, stalaktytowa jaskinia Tatr - Jaskinia Bielska (Belianska jaskyňa).

Z leżącej nieco dalej na południe Tatrzańskiej Łomnicy, kolejką linową można dotrzeć na szczyt Łomnicy (Lomnický štít 2632 lub 2634 m n.p.m., w zależności od źródła) przez długi czas uważanej za najwyższy szczyt Tatr.

Z leżącego w pobliżu Starego Smokowca (Starý Smokovec) - uzdrowiska z piękną, pochodzącą z XIX w. i początku XX w. pensjonatową i hotelową zabudową, oryginalną, linowo-szynową kolejką można dostać się na Siodełko (Hrebienok, 1285 m), a stamtąd ruszyć w głąb Tatr Wysokich.

Najwspanialsze spiskie miasta, takie jak Kieżmark (Kežmarok), Poprad, Stara Lubowla (Stará L’ubovňa) czy Lewocza (Levoča) pozostają w zasięgu jednodniowych wycieczek, nęcą swoimi zabytkami sztuki i architektury a także historią, która zwłaszcza w przypadku Kieżmarku, Popradu i Starej Lubowali, mocno łączy się z historią Polski.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ambitny cel dla doświadczonych turystów, godny polecenia wszystkim wytrwałym miłośnikom górskich wędrówek oraz piękna przyrody. Wybierając się na słowacką stronę Tatr, z pewnością warto odwiedzić spiskie osady i zabytki, uzdrowisko Stary Smokowiec, największą stalaktytową grotę - Jaskinię Bielską czy też Tatrzańską Łomnicę z kolejką linową.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz