Schronisko Hotel Górski Kalatówki

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Schronisko najbliższe zabudowań Zakopanego, choć znacznie wyższy standard (i ceny noclegów) sprawia że bardziej zasługuje na miano górskiego hotelu. Choć niektórzy mogą się przed tym wzbraniać ze względu na brak możliwości dojazdu i zaparkowania samochodu – trzeba przejść o własnych siłach przynajmniej 3 kilometry przez lasy po brukowanej drodze pod górkę, zanim wejdzie się na rozległą uroczą polanę.

„PTTK Kalatówki” dysponuje 95 łóżkami w iście luksusowych apartamentach i pokojach mieszczących 1, 2 lub 5 turystów. Rzecz jasna ośrodek ma pełne zaplecze sanitarne. Rozbudowana gastronomia pozwala nie tylko na posilenie się po wyczerpujących wędrówkach, ale i na zorganizowanie większej imprezy okolicznościowej. Dodatkowy relaks (za dodatkową opłatą) zapewni sauna. Sala konferencyjna umożliwia zorganizowanie pokazów i prezentacji.

Tuż przy schronisku działają dwa wyciągi narciarskie, wraz z wypożyczalnią, punktem serwisowym i przechowalnią sprzętu. Latem na miejscowej łące trwa tzw. kulturowy wypas owiec – czyli obwarowany licznymi warunkami i ograniczeniami wypas stad na obszarze parku narodowego – który pozwala jak nigdzie indziej z bliska przyjrzeć się prac baców i juhasów.

Górski hotel w stylu alpejskim wybudowano w 1938 roku z myślą o zawodnikach, trenerach i działaczach zjeżdżających na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym. Do dzisiaj można podziwiać część z oryginalnego wyposażenia, m.in. lampy restauracji i korytarzy czy kominek i żyrandol sali bufetowej. Wcześniej, od 1912 roku na polanie Kalatówki działało typowe drewniane schronisko. W trakcie II Wojny Światowej przerobiono je na magazyn, który spłonął doszczętnie w 1943r.

Mini przewodnik

Zabytkowy obiekt w stylu alpejskim, wybudowany w 1938r. na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym - i część wyposażenia pochodzi z pierwszych lat działania ośrodka. Hotel przypomina ze względu na bardzo wysokie standardy (i ceny),a schronisko z powodu górskiego położenia, wymagającego paru kilometrów spaceru przed ułożeniem się w jednym z 95 łóżek.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja