Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry

Niegdyś, w Ośrodku Biathlonowym Kościelisko-Kiry, goszczono najlepszych zawodników Europy i świata, od juniorów po seniorów. Na 3-kilometrowej pętli, medale zdobywali m.in. Tomasz Sikora, Agata Suszka czy legenda biathlonu Aleksander Tichonow.

Od lat nie odbyły się tutaj żadne zimowe zawody, jednak amatorzy mogą korzystać z dostępnego szlaku. W 2013 zapowiedziano rozbudowę kompleksu, z dostosowaniem strzelnicy do wymogów światowej federacji, wybudowaniem hotelu i wytyczeniem kolejnych 3 kilometrów tras.

Zakończenie inwestycji zapowiadano na lata 2018-20, jednak po rezygnacji Krakowa z organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku, temat nieco ucichł...

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Kompleks o bogatych tradycjach, który w latach świetności gościł imprezy rangi europejskiej i światowej. 3-kilometrowej pętla wciąż jest wykorzystywana - również przez biegaczy-amatorów - jednak strzelnica pozwala tylko na trening, nie przeprowadzenie zawodów. W planach związanych z organizacją zimowych igrzysk w Krakowie była rozbudowa i modernizacja ośrodka.

Uwiecznić na wideo Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry umie świetnie firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Komentarze (0)

Dodaj komentarz