Ośrodek Biathlonowy Kościelisko-Kiry

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niegdyś, w Ośrodku Biathlonowym Kościelisko-Kiry, goszczono najlepszych zawodników Europy i świata, od juniorów po seniorów. Na 3-kilometrowej pętli, medale zdobywali m.in. Tomasz Sikora, Agata Suszka czy legenda biathlonu Aleksander Tichonow.

Od lat nie odbyły się tutaj żadne zimowe zawody, jednak amatorzy mogą korzystać z dostępnego szlaku. W 2013 zapowiedziano rozbudowę kompleksu, z dostosowaniem strzelnicy do wymogów światowej federacji, wybudowaniem hotelu i wytyczeniem kolejnych 3 kilometrów tras.

Zakończenie inwestycji zapowiadano na lata 2018-20, jednak po rezygnacji Krakowa z organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku, temat nieco ucichł...

Mini przewodnik

Kompleks o bogatych tradycjach, który w latach świetności gościł imprezy rangi europejskiej i światowej. 3-kilometrowej pętla wciąż jest wykorzystywana - również przez biegaczy-amatorów - jednak strzelnica pozwala tylko na trening, nie przeprowadzenie zawodów. W planach związanych z organizacją zimowych igrzysk w Krakowie była rozbudowa i modernizacja ośrodka.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja